PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Arslan: Krasniqi do tė fitojė me Dimitrenkon

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 33
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Arslan: Krasniqi do tė fitojė me Dimitrenkon   Wed 12 Nov 2008, 11:50


Vėmendja e boksit tė peshave tė rėnda ėshtė pėrqendruar te dueli ndėrmjet kosovarit Luan Krasniqi dhe ukrainasit Aleksandėr Dimitrenko, qė do tė zhvillohet mė 15 nėntor nė palestrėn “Burg-Veshter Kastelo” tė Dyseldorfit.

Gjatė gjithė kohės, Krasniqi ėshtė nė shoqėrinė e mikut tė tij tė ngushtė, boksierit turk, Firat Arslan. Ky i fundit, nė njė intervistė pėr “Bild”, ka shprehur besimin se kosovari do tė triumfojė nė pėrballjen e sė shtunės. “Jam plotėsisht i bindur se Luani mund tė fitojė.
Ai ėshtė njė boksier shumė i fortė dhe gėzon njė formė mjaft tė mirė”, deklaroi Arslan tė martėn.
Pėr kosovarin me pasaportė gjermane, po bėhen afro 500 ditė qė nuk hipėn nė ring, megjithatė Arslan beson se kjo nuk do ta pengojė Krasniqin qė tė arrijė objektivin e tij: “Vitali Klitēko nuk ka boksuar pėr njė kohė mė tė gjatė, por ėshtė bėrė kampion i botės. Pėr mė tepėr, Krasniqi ėshtė stėrvitur me intensitet”. Dimitrenko nuk ka asnjė humbje nė karrierė dhe mban vendin e parė nė renditjen e WBO-sė.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.top-forum.net
 
Arslan: Krasniqi do tė fitojė me Dimitrenkon
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Muhabere Krasniqi me kėngė tė re pėr dėshmorin e kombit "Kjani Bela" - Video
» Sabir Krasniqi: Bisedė konkrete me Daut Demakun
» Faik Krasniqi: Kohet e vjetra
» Sefedin Krasniqi:DONIKA QĖ I TĖRBOI ENVERISTĖT , I TRAZOI ZYRTARĖT E QEVERISĖ THAĒI E I ĒMENDI UDB-ashėt
» Emocionohet imami Krasniqi: All-llahu i madhėruar nuk ta kthen shpinėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..::Portali::..ஜ :: Lajmet e Angels Forum-
Kėrce tek: