PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Recipeta anti-plumb per policine gjermane.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Recipeta anti-plumb per policine gjermane.   Thu 30 Oct 2008, 13:31

Recipeta anti-plumb per policine gjermane...Policet nė Gjermani do tė kenė recipeta anti-plumb. Veshmbathjet e reja janė zhvilluar si njė mjet i dytė mbrojtės, pasi recipetat normale shkaktojnė lėndime ndėrsa ato janė nė detyrė. Veshjet anti-plumb, ndėrkohė qė do tė ndalin plumbat e sulmeve, shtyjnė pjesėt plastike dhe metalike tė veshmbathjeve tė tyre nė mish. Carmen Kibat, njė police nė Hamburg qė testoi recipetat e reja, tha: “Kėto tė shpėtojnė jetėn, prandaj nuk ėshtė pėr tė qeshur”. Mbi to ėshtė shkruar fjala “polic” dhe materialet janė pambuk, poljestėr dhe materiale tė tjera sintetike.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.ToP-FoRuM.NeT
 
Recipeta anti-plumb per policine gjermane.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Remzi Salihu: Lirika moderne dhe avangardja nė letėrsinė gjermane

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..:: Argetohuni ne Angel-online ::..ஜ :: Kuriozitete-
Kėrce tek: