PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mashkull i hijshėm ? Ja ngjyrat qė ju pėrshtaten !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Mashkull i hijshėm ? Ja ngjyrat qė ju pėrshtaten !   Sat 25 Oct 2008, 13:25

Tani qė tė gjitha ngjyrat janė tė tolerueshme pėr meshkujt, ekziston ende njė problem. Si t’i pėrshtatni me ngjyrėn e lėkurės, apo tipareve tuaja, qė tė jeni mė tė hijshėm, mė tė pashėm e mė tė suksesshėm?
Ja njė guidė miqėsore se si tė vishni ngjyrėn e duhur, pa u ndikuar nga tendencat e modės dhe as nga ēmimet “e kripura” tė butikėve. Pėrcaktoni mirė tiparet tuaja dhe zgjidhni veshjen dhe kombinimin e duhur...

1. Tipare tė errėta: Meshkuj me tipare mesdhetare, lėkurė tė errėt, sy kafe dhe flokė gėshtenjė e theksuar? Atėherė duhet tė visheni patjetėr me veshje qė kanė ngjyra tė shndritshme, pėrfshi kėtu edhe tė bardhėn. E kuqja e ndezur, portokallia, jeshilja, ngjyrat e argjendta janė ideale pėr t’i dhėnė pamjes suaj shumė finesė, klas dhe gjallėri. Pėrndryshe ngjyrat e ēelėta jua errėsojnė edhe mė tiparet.
2. Tipare tė mesme: Meshkujt me lėkurė jo fare tė bardhė, por me ngjyrėn e syve blu ose jeshil dhe flokė gėshtenjė tė hapur? Pėr ju janė ngjyrat e tokės, e kafenjta, jeshilja e errėt, grija dhe ngjyrat e fildishta. Janė tė duhurat nėse doni tė dukeni tė veshur me shije.
3. Tipare tė zeshkėta: Meshkuj me lėkurė tė errėt dhe flokė tė ēelėt? Ngjyrat e errėta nuk janė aspak tė pėrshtatshme. Pėr ju janė ngjyrat e mesme, pa shumė shkėlqim dhe ngjyrat e ngrohta si roza, e verdha dhe vjollca e butė.
4. Tipare tė zbardhura: Gjithashtu, edhe meshkujt me tipare tė zbardhura mund tė pėrdorin veshje me ngjyra tė ftohta, nuanca tė ngjyrave gri dhe blu.

Kujdes! Jepini rėndėsi ngjyrave tė kėmishėve dhe trikove sipėr tyre. Pėrpara pasqyrės duhet tė jeni nė gjendje tė kuptoni pluset dhe minuset e pamjes suaj nga ngjyrat. Nėse nuk do t’i jepni rėndėsi ngjyrės sė syve, lėkurės dhe flokėve, gjithnjė do tė gaboni me ngjyrat bazė siē janė e zeza, e bardha, grija, bluja, kafja. Kėto bėjnė pjesė nė grupin e ngjyrave klasike, tė cilat nėse vendos t’i kesh nė gardėrobė ke bėrė zgjedhje inteligjente. Kujdes duhet tė bėsh me ngjyrat e ndezura. Jo tė gjithėve u shkojnė, ato lidhen shumė me stilin e tė veshurit dhe temperamentin.


Kombinime pėr tė gjithė:

> Xhins me xhaketė gri, tė zezė, kafe, bezhė dhe tė bardhė.
> Pantallona stof gri me kėmishė rozė e lehtė, e bardhė, e zezė, gri, blu e errėt.
>Xhaketė lėkure e zezė me triko tė zezė, blu, rozė, kafe, vjollcė e mbyllur.
>Kėpucė kafe me pantallona xhins, kadife nė ngjyrat kafe dhe bezhė.
> Kostum blu i errėt me kėmishė gri, rozė, ose blu e lehtė.


Kombinime tė ndaluara

>Jo kėmishė tė zezė me xhaketė kafe, ose e kundėrta.
>Jo kravatė tė kuqe ose portokalli me kėmishė tė bardhė.
>Jo kravatė serioze me xhakete lėkure.
>Jo atlete sportive, nė qoftė se sipėr kėmishės nuk keni veshur triko.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.ToP-FoRuM.NeT
 
Mashkull i hijshėm ? Ja ngjyrat qė ju pėrshtaten !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..:: Arti dhe Kultura ::..ஜ :: Moda dhe estetika-
Kėrce tek: