PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Antonio Banderas ne nje film si shqiptar .!!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Cun_Lacian
Antare aktiv
Antare aktiv
avatar

Male Numri i postimeve : 200
Age : 33
Vendbanimi : Kudo
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: Antonio Banderas ne nje film si shqiptar .!!!   Tue 26 Aug 2008, 19:32

Antonio Banderas ne nje film si shqiptar


Aktori hollivudian do te shfaqet ne nje film te ri ne rolin e nje hajduti shqiptar. Filmi "My mom's new boyfriend" pritet te nxije edhe me tej imazhin e shqiptareve qe po sherbejne perhere e me teper si personazhe negative

Filmi mė i ri i Antonio Banderas dhe Meg Ryan titullohet "My Mom's New Boyfriend", nė tė cilin Antonio Banderas ka rolin e njė shqiptari. Ėshtė njė komedi, ku midis protagonistėve tė tjerė interpretojnė dhe Selma Blair e Colin Hanks (djali i Tom Hanks). Sipas njoftimeve qe shperndahen nga sajte te ndryshme ne internet nė kėtė film tregohet pėr njė hajdut veprash arti qė interpretohet prej Banderas dhe personazhi ka origjinė shqiptare.

Meg Ryan ėshtė e dashura e shqiptarit nė film, e cila mendohet se bashkėpunon me tė nė kėtė vjedhje, ndaj FBI-ja vendos pėr tė investiguar kėtė ēift. Nė film ēifti viziton njė restorant shqiptar, ku kishte flamuj shqiptarė kudo, raki e shumė elemente tė tjerė tradicionalė shqiptarė. "I dashuri i ri i mamit" ende nuk ka dalė nė kinema (vetėm nė Spanjė mė 30 prill), por flitet se do tė shfaqet nė ekranin e gjerė kėtė verė. Kjo nuk ėshtė hera e parė qė regjisorėt e filmave nė botė, pėr tė prezantuar subjektet apo rolet e tyre negative, zgjedhin personazhe me origjinė shqiptare. Ne nje nga serite e fundit te "James Bond" flitej perseri per nje personazh negativ nga Shqiperia. Urime Shqiperi! Teksa qeveria po shpenzon miliona per spote televizive ne CNN apo Euronews me ane te te cilave te nxise nje imazh me pozitiv per vendin, ne Hollivud tashme jemi damkosur si kombi i preferuar per prodhimin e hajduteve, krimineleve, vrasesve me pagese dhe mashtruesve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.top-forum.net
 
Antonio Banderas ne nje film si shqiptar .!!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Plisi shqiptar- Lashtėsia e kapeles bardhė-PLISIT
» Halit Bogaj: Abdurrahim Myftiu - ''Nga letėrsia nė film''
» Pėrse Enver Hoxha e kritikonte Ēe Guevarėn
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» Sylejman Aliu:Pėrse Dik Marti nuk pėrmend krimet serbe mbi shqiptarėt?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..:: Arti dhe Kultura ::..ஜ :: Kinematografia-
Kėrce tek: