PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 7 mrekullitė e reja tė botės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Cun_Lacian
Antare aktiv
Antare aktiv
avatar

Male Numri i postimeve : 200
Age : 33
Vendbanimi : Kudo
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: 7 mrekullitė e reja tė botės   Mon 08 Sep 2008, 14:26

Patjetėr qė keni dėgjuar pėr Kopshtet e Varuara tė Babilonisė, apo Tempullin e Artemisės. Kėto janė vetėm dy nga 7 mrekullitė e botės sė vjetėr, tė cilat u shkatėrruan njėra pas tjetrės. Vetėm njė nga kėto shtatė mrekulli, Piramida e madhe e Gizės i ka rezistuar kohės. Dhe tani pėrsėri, mrekullia e vetme e mbetur nga bota e vjetėr, ėshtė kandidate pėr tu bėrė njė nga 7 mrekullitė e reja tė botės.
Autori zviceran si dhe producenti i shumė filmave, Bernard Weber, filloi projektin e mrekullive tė reja tė botės nė vitin 2000 dhe puna e tij do tė finalizohet nė 7 Korrik tė 2007-ės. Sipas Weber-it qėllimi kryesor i kėtij projekti ėshtė toleranca dhe respektimi i kulturave tė ndryshme. Tė gjithė, kudo qė ndodhen mund tė japin votėn e tyre pėr mrekullitė e reja tė botės. Sipas organizatorėve, pothuajse 25% e popullsisė nė mbarė botėn janė nė dijeni tė kėsaj fushate.
Pėrveē mbledhjes sė votave globale, Weber ėshtė duke pėrgatitur dhe njė dokumentar me 21 finalistėt ku futen Muri Kinez, Maēu Piēu, Statuja e Lirisė etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.top-forum.net
 
7 mrekullitė e reja tė botės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali
» Heqaje tė vjetra e tė reja
» Detaje tė reja lidhur me vrasjet politike nė Kosovė
» Itali, procedurat e reja pėr bashkimin familjar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..:: Argetohuni ne Angel-online ::..ஜ :: Kuriozitete-
Kėrce tek: