PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 F1, Hamilton fitues i gares se Belgjikes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Angel
Super admin
Super admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1618
Age : 34
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : operator / futboll
Registration date : 20/08/2008

MesazhTitulli: F1, Hamilton fitues i gares se Belgjikes   Sun 07 Sep 2008, 19:02Luis Hamilton eshte fitues i Cmimit te Madh te Belgjikes ne Formula 1. Piloti i McLaren Mercedes ka dale i pari pas daljes nga pista te pilotit te Ferrarit Kimi Raikkonen per shkak te pistes se lagur nga shiu.

Ne vend te dyte doli piloti i Ferrarit, Felipe Massa, ndersa ne vend te trete ne kete gare ka dale piloti i BMW-se, Nik Heidfeld.

Pas kesaj gare ne klasifikimin e pergjithshem te piloteve ne vend te pare eshte Hamilton me 80 pike, ne te dytin Massa me 72 dhe Kubica me 58.

Ndersa ne klasifikimin e pergjithshem te konstruktoreve vendin e pare e mban Ferrari me 129 pike, te dytin McLaren Mercedes me 123 dhe vendin e trete e mban BMW me 105 pike.

Nderkohe do te kete nje hetim ne lidhje me incidentin ne dy xhirot e fundit te gares mes Hamilton dhe Raikkonen ku dyshohet per nje perplasje mes tyre.

_________________
Jam djal perfekt pa defekt me nje projekt indirekt ta marr zemren me rrespekt.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://angels.top-forum.net
 
F1, Hamilton fitues i gares se Belgjikes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..:: Sporti::..ஜ :: Sportet e tjera-
Kėrce tek: