PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 a e dini se??????

Shko poshtė 
AutoriMesazh
durrsaku001
moderator
moderator
avatar

Male Numri i postimeve : 1009
Age : 34
Vendbanimi : parma,itali
hobi juaj : futbolli
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: a e dini se??????   Thu 04 Sep 2008, 23:08

Vetem ne shuplake gjendet nje ekaterta e eshtrave qe perbajne skeletin njerezor.

-thoni ne gishtin e mesem,rritet me shpejt se thonjet e gishtave tjere.

-SHuplaka dhe shputa jane te vetmet pjese te trupit qe nuk i nxine dielli.

-Ana e majte e mushkrive eshte me e madhe se e djathta!Shkaku per kete eshte shume i thjeshte,nga se eshte lene vendi per zemer.
-Zemra e femres rrah me shpejt se zemra e mashkullit

Qdo fije floku jeton 2-6 vite-kurse qepallat dhe vetullat vetem disa muaj.
-
Qdo njeri,ne vitet e rinise,ka mesatarisht ne koken e tij deri 100.000 fije floku.
-
cdo njeriu i bien ne dite 50-100 fije floku
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
durrsaku001
moderator
moderator
avatar

Male Numri i postimeve : 1009
Age : 34
Vendbanimi : parma,itali
hobi juaj : futbolli
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Re: a e dini se??????   Thu 04 Sep 2008, 23:20

* Flamuri me i vjeter eshte ai i Danimarkes, qe u ngrit per here te pare me 1219

* KIsha e shen-Pjetrit ne Montor te Frances, filloi te ndertohet ne shekullin e 11, por perfundoi mbas 700vjetesh.

* Liqeni Tiverida ne Izrael, gjendet 208 m nen nivelin e detit

*-Me 23 Prill 1616. Kane vdekur dy gjigante te letersise europiane: spanjolli Servantes dhe anglezi Shekspir.

* pema me e madhe ne bote eshte 84 metra e larte dhe 11 metra e gjere

* Mesatarisht ne bote shkohet ne shkolle 200 dite,ne SHBA 180 dite,ne Suedi 170 dite,ne Japoni 243 dite.

* Nuk mund te teshtish pa i mbyllur syte.

* Ne trupin e njeriut muskuli me i forte eshte gjuha.

* Ajshtajni ,shkencetari me i madh ne bote,e perdori trurin vetem 14%. Ai deri ne moshen 9 vjec nuk fliste mire.

* Gete e shkroi nje tregim ne shtate gjuhe kur ishte vetem 10 vjec.

* Isak Njutoni eshte shkencetari qe beri zbulimin ne moshen me te re(25 vjec).

* Bethoveni para se te kompozonte e fuste koken ne uje te ftohte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
a e dini se??????
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..:: Argetohuni ne Angel-online ::..ஜ :: Kuriozitete-
Kėrce tek: