PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuIdentifikohu
Share | 
 

 Sheqerpare (ReceTa)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
PubliC_EnemY
Antare aktiv
Antare aktiv


Male Numri i postimeve: 168
Age: 23
hobi juaj: sex,tv,libra
Registration date: 22/08/2008

MesazhTitulli: Sheqerpare (ReceTa)   Wed 03 Sep 2008, 21:32

Pėr 25 copė duhen:
Pėr brumin:
Miell 3 gota uji, gjalpė 1 gote, vezė 1 kokėrr ose 2 tė verdha, sodė njė majė luge kafeje, pak vanile, sheqer 1 gotė uji.
Pėr shėrbetin duhen:
2 gota sheqer, njė gotė e gjysmė ujė.

Rrihet gjalpi me sheqer, shtohen vezėt pjesė-pjesė duke i rrahur vazdimisht dhe nė fund hidhet mielli i perzier me sodė. Zihet brumi i cili pritet ne forma dhe shtrohen nė tavė tė lyer me yndyrė. Lihet tė piqet pėr 20-25 minuta, hiqet nga furra dhe kur tė vlohet i hidhet shėrbet i aromatizuar me vanile. Duhet pasur kujdes qė shėrbeti tė mos i hidhet i nxehtė pasi sheqerparet qullosen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 

Sheqerpare (ReceTa)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 ::  :: -