PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Basketboll

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Basketboll   Sat 30 Aug 2008, 14:13

Shqipėria shkatėrron Uellsin, tani ėshtė e dyta nė renditje

Basketboll/ Femrat kuqezi fitojnė 79-49 dhe sot luajnė ndaj Skocisė


Mė nė fund, Shqipėria shijon edhe fitoren e parė nė Kampionatin Evropian pėr femra. Ky ėshtė lajmi i gėzueshėm qė vjen nga kampin e sportistėve kuqezi, tė cilėt kanė triumfuar pėrballė pėrfaqėsueses sė Uellsit. Rezultati pėrfundimtar i takimit ka qenė shumė i thellė (79-49). Ėshtė pikėrisht kjo diferencė qė tregon edhe dominimin e basketbollisteve shqiptare, tė cilat qė nė periodėn e parė kanė demonstruar edhe qėllimin e tyre pėr fitimin e kėtij takimi. Nė kėtė periodė, ata e kanė mbyllur me rezultati 14-6. Ndėrkohė qė nė periodėn e dytė edhe pse uellsianet kanė reaguar, ajo ėshtė fituar nga kuqezinjtė 15-21. Po ashtu, shqiptaret kanė fituar edhe dy periodat e tjera 14-17 e 14-27, duke fiksuar rezultatin pėrfundimtar 79-49. Shėnuesja mė e mirė shqiptare nė kėtė takim ka qenė E. Deneko (19 pikė). Shqipėria tashmė ėshtė nė kuotėn e 3 pikėve dhe mban vendin e dytė (3 pikė), pasi nė ndeshjen parė ėshtė mundur 80-55 nga Malta e vendit tė parė (4), Skocia (2) dhe i fundit Uellsi (2). Ndeshjen e fundit nė grup do ta luajnė sot ndaj Skocisė.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.ToP-FoRuM.NeT
babydoll
moderator
moderator
avatar

Female Numri i postimeve : 1264
Age : 33
Registration date : 25/10/2008

MesazhTitulli: Re: Basketboll   Sat 03 Jan 2009, 15:26

Shqiptaret jane njesha per sport.
kerte e kane tregu ne cdo vend te botes qe shkojne dhe konkurojne
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Basketboll
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Edi, mos ik, bėj mė mirė grevė urie

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..:: Sporti::..ஜ :: Sportet e tjera-
Kėrce tek: