PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tendencat e veres 2008!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Tendencat e veres 2008!   Thu 28 Aug 2008, 20:31

Cilat janė ngjyrat qė kanė hyrė nė modė pėr kėtė sezon veror. Disa nga fustanet qė mund t’i pėrdorni pėr tė qenė “fashion”

Tashmė duhet menduar pėr sezonin e ri veror, se ēfarė fustanesh mund tė veshim dhe me ēfarė ngjyrash duhet ta pasurojmė garderobėn tonė. Kėtė sezon krijuesit kanė hequr dorė nga tendenca gri, duke i lėnė hapėsirė ngjyrave. Por, gjithmonė duhet respektuar kuptimi qė pėrcjell secila prej ngjyrave. P.sh. e kuqja, mbart dhe transmeton gjallėri e alegri. Njė fustan ideal do tė ishte njė prerje bust me dy nyje tė mėdha, njėra e kuqe qė mbulon pjesėn e parme tė gjoksit dhe tjetra rozė. Ėshtė diēka midis stilit “glamur” dhe “lolita”. Njė grua qė vesh kėtė fustan do tė duket si njė bizhu e mrekullueshme, ose si njė dhuratė.
Bluja tronditėse dhe jeshilja e freskėt shkojnė nė njė model bust. Njė jeshile si ajo e fushave e bėn fustanin qė tė pėrcjellė mė tepėr freski. Ky lloj fustani ėshtė shumė femėror, me njė prerje qė lejon t`i duken supet dhe me rrip nė mes pėr tė theksuar linjat, duke e sjellė shumė romatik si model. E verdha e ndriēuar, nuk ėshtė vetėm njė fustan por dhe njė bizhu. Me mėngė tė gjata, prerje perfekte nė nivelin e gjoksit dhe tė vitheve, ky krijim bie nė sy menjėherė nga prania e disa gurėve “svaroksi”. Ndėrthurja e kristalit me tė verdhėn e ndriēuar e bėn shumė elegant kėtė fustan. Format janė lėnė mė tė thjeshta nė mėnyrė qė ngjyra tė jetė elementi themelor. Nė disa veshje nuk ndėrhyhet shumė nė prerje pasi luhet mė tepėr me thjeshtėsinė. Kemi fustanin peshqir. Me njė stil tė pastėr, ky fustan tė impresionon pėr nga thjeshtėsia. Ai vjen gati si njė peshqir banjoje i mbledhur lehtas pas trupit. Ngjyra e gjallė portokalli krijon njė kontrast me formėn minimaliste tė modelit. Po kėshtu dhe nė rastin e njė fustani antiformė, ngjyrė blu, me prerje tė thjeshtė e veē me njė prekje tė lehtė me disa kopsa pėr t`i dhėnė veshjes pamje sa mė tė kėndshme. Ndėrkaq, tė tjerė zgjedhin linjen klasike. Si nė rastin e njė fustani nė ngjyrė violet qė mbulon siluetėn nga koka te kėmbėt me njė jakė aristokratike e shtrėnguar rreth qafės dhe me njė gjatėsi qė pėrfundon vetėm deri nė fund tė kėmbėve ėshtė njė krijim tepėr origjinal. Pėrveē ngjyrės e formės, nuk duhet harruar stili; Ka njė pėrzierje elementesh herė retro dhe herė futuriste. Ka rikthime nė vitet `20 apo nė vitet ’70. Me temina mbi pjesėn e gjoksit dhe njė ngjyrė blu elektrike, njė lojė formash pėrfshin xhepat e mėdhenj nė pjesėn e pėrparme. Njė fustan nė ngjyrė molle jep ndjesinė e njė butėsie, por, ky ėshtė njė fustan me njė prerje qė krijon fryrje nė pjesėn e vitheve, perfekt pėr ato silueta qė u mungon kjo pjesė nė trupin e tyre. Njė model qė i jep njė pamje hėnore femrės. Jakat e veshjes mund tė jenė tė mėndafshta e tė rudhosura, modifikim i viteve ’50, mundėsisht me ngjyrė tė kuqe, nė mėnyrė qė tė krijohet kėshtu njė efekt palash tė njėpasnjėshme dhe njė pamje tepėr shik. Por edhe njė jakė nė formė golfi dhe supet me majė qė krijojnė idenė e njė austronauteje nuk do tė ishte aspak ide e keqe pėr zgjidhjen e veshjes suaj.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.ToP-FoRuM.NeT
 
Tendencat e veres 2008!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutės 1244 pėr shkak tė kėmbėnguljes sė Serbisė, devalvon pavarėsinė e Kosovės, tė shpallur mė 17 shkurt 2008
» DITA E VERES NE TORONTO

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..:: Arti dhe Kultura ::..ஜ :: Moda dhe estetika-
Kėrce tek: