PortaliForumGalleryPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Recipeta anti-plumb per policine gjermane...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klajdi_Dr
Admin
Admin
avatar

Male Numri i postimeve : 1078
Age : 27
Vendbanimi : Durres
hobi juaj : Futboll
Registration date : 23/08/2008

MesazhTitulli: Recipeta anti-plumb per policine gjermane...   Thu 28 Aug 2008, 14:11

Policet nė Gjermani do tė kenė recipeta anti-plumb. Veshmbathjet e reja janė zhvilluar si njė mjet i dytė mbrojtės, pasi recipetat normale shkaktojnė lėndime ndėrsa ato janė nė detyrė. Veshjet anti-plumb, ndėrkohė qė do tė ndalin plumbat e sulmeve, shtyjnė pjesėt plastike dhe metalike tė veshmbathjeve tė tyre nė mish. Carmen Kibat, njė police nė Hamburg qė testoi recipetat e reja, tha: “Kėto tė shpėtojnė jetėn, prandaj nuk ėshtė pėr tė qeshur”. Mbi to ėshtė shkruar fjala “polic” dhe materialet janė pambuk, poljestėr dhe materiale tė tjera sintetike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://WwW.AnGeLs.ToP-FoRuM.NeT
 
Recipeta anti-plumb per policine gjermane...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Remzi Salihu: Lirika moderne dhe avangardja nė letėrsinė gjermane

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ஜ..:: Argetohuni ne Angel-online ::..ஜ :: Kuriozitete-
Kėrce tek: